Na czym polega krioterapia?

Krioterapia, która dosłownie oznacza „terapię zimnem”, jest technologią, w której organizm ludzki jest wystawiony na działanie ekstremalnie niskich temperatur przez kilka minut. Krioterapia może być dostarczona tylko do jednego obszaru, bądź możesz zdecydować się na krioterapię całego ciała.

Miejscową krioterapię wolno wykonywać na dużo sposobów, w tym poprzez:

• okłady z lodu,

• masaż lodem,

• spraye do chłodzenia,

• kąpiele lodowe,

• a nawet przez sondy podawane do tkanek.

Na czym polega krioterapia?

Teoria krioterapii całego ciała ludzkiego polega na tym, że zanurzając ciało ludzkie w niezwykle zimnym powietrzu przez parę minut, wolno uzyskać wiele korzyści zdrowotnych. Postać zostaje w zamkniętej komorze, w jakim miejscu temperatura spada do wartości ujemnej oraz zostaje tam przez dwie do czterech minut. Możesz czerpać korzyści z zaledwie jednej sesji krioterapii, niemniej jednak jest najskuteczniejsza, kiedy jest użytkowana regularnie. Co poniektórzy sportowcy stosują krioterapię dwa razy dziennie.

Zalety krioterapii

Pomniejsza symptomy migreny

Krioterapia ma okazję wspomóc w leczeniu migreny poprzez chłodzenie nerwów w okolicy szyi. Uważa się, że funkcjonuje to przez oziębianie krwi przechodzącej przez naczynia wewnątrzczaszkowe.

Łagodzenie bólu

Wielu sportsmenów od lat stosuje krioterapię w leczeniu traum, a jednym z powodów jest to, że ma okazję ona koić ból. Zimno może w rzeczywistości stłamsić podrażniony nerw. Doktorowie będą leczyć zaatakowany obszar drobną sondą umiejscowioną w pobliskiej tkance. Ma prawo to pomóc w leczeniu nerwów, długotrwałego bólu, a nawet ostrych urazów.

Wsparcie w leczeniu zakłóceń samopoczucia

Niezmiernie małe temperatury w krioterapii całego ciała ludzkiego mogą powodować fizjologiczne reakcje hormonalne. Mieści to uwalnianie adrenaliny, noradrenaliny oraz endorfin. Może to mieć zbawienny wpływ na osoby doświadczające zaburzeń nastroju, takich jak lęk i depresja. Jedno z badań ujawniło, że krioterapia całego ciała była skuteczna w krótkotrwałym leczeniu obu.

Należałoby więc zaznajomić się bliżej z możliwościami krioterapii i w razie potrzeby skorzystać z nich jak najpełniej.